Вийшла Windows 11. Заради чого варто оновлюватись?

Фінальна версія Windows 11 готова. Що в ній є? Свіжий, а головне єдиний дизайн, робота з додатками Android, макети, віджети і акцент на геймінг. Ми “пройшлися” головними можливостями, щоб зрозуміти, чи варто вже переходити на нову версію.

Макети, інтерфейс і меню «Пуск»

Microsoft добряче попрацювала над зовнішністю нової ОС. М’які тіні, заокруглені кути, іконки і анімації, контекстні меню і вікна – все виконано в єдиному стилі. За старанним фасадом криється такий же гладкий інтерфейс. І це радує.

З «живими плитками» розпрощалися, а меню «Пуск» переїхало в центр екрану. Оновився і внутрішній пошук: Windows 11 тепер нишпорить не тільки на комп’ютері, але і в мережі. Центр повідомлень теж злегка зачепило переробкою: до списку системних повідомлень додали календар.

Багатозадачність

Функція Snap Layouts розподіляє відкриті вікна по областях екрану, а Snap Groups компонує додатки по групах, запам’ятовуючи розташування їх вікон. У підсумку виходять макети. З їх допомогою легко створювати і налаштовувати безліч робочих столів і швидко між ними перемикатися. Зручно і просто.

Прокачування сенсорного управління і DRR

Вже з перших хвилин помітний акцент на сенсорному керуванні. Екранна клавіатура радує око в налаштуваннях персоналізації. А ще при відключенні зовнішньої клавіатури система дбайливо розставляє елементи управління подалі один від одного, виключаючи помилкові натискання. Помітно поліпшені функції рукописного введення, жестів і голосових команд. Використовуючи останні, ОС за вас розставить знаки пунктуації.

Windows 11 вміє оптимізовувати частоту оновлення екранів. За це спасибі функції Dynamic Refresh Rate (DRR). Вона в автоматичному режимі коригує частоту оновлення зображення на дисплеї, відштовхуючись від роботи користувача. На виході – оптимальний баланс продуктивності і автономності ПК.

Віджети та чат Microsoft Teams

Для віджетів виділили окрему іконку в таскбарі. Панель з пошуком в бібліотеці розділили дві частини: у верхній розмістилися погода, планувальник завдань, слайдер з фото і карти, а в нижній – новини, вибрані за допомогою ІІ. Вбудований список віджетів поки небагатий, але в Microsoft обіцяють його розширити. Можливо, навіть відкриють відповідний API для сторонніх розробників, чим чорт не жартує.

А ще в Windows 11 додали додаток для дзвінків і чатів Teams. Здзвонитися, списатися, перекинути документи і файли тепер вийде, навіть якщо у співрозмовника не встановлена ​​ця програма. У спливаючому вікні відображаються останні особисті і групові чати.

Відповісти співрозмовнику можна прямо в повідомленні, там же можна прийняти або відхилити виклики. Ті, хто раніше використовував Skype або Outlook, зможуть синхронізувати старі контакти, додати їх вийде і з телефонної книги смартфона після установки програми.

Windows Store і робота Android-додатків

Дизайн магазину теж зазнав змін. Він став візуально легшим, але при цьому додав у функціональності. По-перше, до нього прикрутили розділ з рекомендаціями програм, ігор, фільмів, серіалів і музики. По-друге, дозволили розробникам додавати x86- і Android-додатки і використовувати свою платіжну систему. До слова, додатки можна встановлювати з браузера, минаючи Microsoft Store.

Мабуть,найбільш довгоочікуване нововведення – це робота з додатками для Android. Результатом партнерства Microsoft з Amazon і Intel стала технологія Intel Bridge. Про власників пристроїв на чіпах AMD теж не забули. Встановлювати софт дозволять через Microsoft Store і Amazon Appstore.

Однак з ключовою функцією є невелика заминка. До релізу ОС розробники просто не встигнуть її реалізувати. Інсайдери вважають, що запуску раніше 2022 чекати не варто.

А пограти?

У Windows 11 інтегрований сервіс Xbox Game Pass: тут тобі і магазин ігор, і велика база додатків за передплатою. З Xbox Series X і S перекочував новий режим Auto HDR, який автоматично покращує картинку. Зрозуміло, оцінити її зможуть тільки власники моніторів з підтримкою цієї технології. Пізніше Microsoft підтягне сервіс xCloud для хмарного стрімінгу ігор.

Ще одна добра новина – поява DirectStorage. Технологія підвищує ефективність центрального процесору, завантажуючи дані гри в пам’ять відеокарти, тим самим прискорюючи запуск. На консолях Xbox Series це справа всього декількох секунд.

Та й в цілому, як показують відгуки на бета-версію Windows 11, ігри на новій операционке працюють спритніше. А якщо ніяких специфічних патчів не було – значить це заслуга самої ОС: зменшилися накладні витрати при роботі високонавантажених додатків з залізом, і це чудово.