Дослідники з австралійських університетів Монаш, Суінберн і RMIT стверджують, що встановили новий рекорд швидкості інтернету в 44,2 Тбіт/с. Цієї швидкості теоретично достатньо для завантаження вмісту більше 50 дисків Blu-ray Ultra HD об’ємом 100 ГБ за одну секунду.
Швидкість була досягнута за допомогою 75 кілометрів стандартного оптичного волокна з використанням єдиного інтегрованого джерела мікросхем. Це означає, що такої швидкості можна досягнути й на існуючій оптоволоконній структурі.
Тестове оптоволоконне з’єднання проходило між кампусом RMIT в Мельбурні-Сіті і кампусом Клейтонского університету Монаша. Дослідники говорять, що воно відображає інфраструктуру, яка використовується Національною широкосмуговою мережею Австралії (NBN). Це світовий рекорд з пропускної здатності.
Такий показник швидкості був досягнутий завдяки технології, яка називається мікрогребінь (micro-comb) — вона пропонує більш ефективний і компактний спосіб передачі даних. Вона була поміщена в волокна кабелю вперше в польових випробуваннях.
Дослідники хочуть перетворити технологію в щось, що можна використовувати з існуючій інфраструктурі. У довгостроковій перспективі вони сподіваються створити інтегровані фотонні чіпи, які дозволять досягти такої швидкості передачі даних по існуючим оптоволоконних каналах зв’язку з мінімальними витратами.
Однак найближчим часом ви навряд чи зможете завантажувати ігри або дивитися фільми за допомогою бездротової технології зі швидкістю 44,2 Тбіт/с. Якщо технологія стане комерціалізованою, вона, швидше за все, спочатку буде використовуватися для підключення центрів обробки даних.