Volvo Сars випустить власну операційну систему

Нещодавно компанія Volvo Cars повідомила про те, що займеться самостійною розробкою ОС для своїх автомобілів. Це рішення вона пояснила тим, що «привабливість автомобіля все більше визначається не традиційними автомобільними характеристиками, а можливостями і функціями, обумовленими програмним забезпеченням».

Уже наступне покоління повністю електричних автомобілів Volvo, включаючи перший електричний позашляховик на новій технологічній платформі, буде поставлятися з операційною системою VolvoCars.OS. Виробник планує випускати регулярні бездротові поновлення, які допоможуть покращувати автомобілі протягом усього терміну служби.

У прес-релізі, присвяченому планам Volvo Cars, сказано, що VolvoCars.OS виступить «зонтичною системою» для електромобілів Volvo. В ній будуть об’єднані різні операційні системи, що працюють в автомобілі і в хмарі: Android Automotive OS, QNX, AUTOSAR і Linux.

За згодою клієнта VolvoCars.OS надаватиме розробникам доступ до наявних в автомобілі функцій за допомогою різних API, починаючи з раніше анонсованого Extended Vehicle API. Йдеться, зокрема, про отримання доступу до даних автомобільних сенсорів і хмарних функцій. Як стверджується, це дозволить створювати нові сервіси і додатки для автомобілів Volvo.

Крім того, Volvo Cars централізує всі обчислювальні ресурси електромобілів в основній системі, на якій буде працювати власне програмне забезпечення компанії.

Ця основна обчислювальна система, яка вперше з’явиться на новій моделі Volvo в 2022 році, включає три комп’ютери. На один будуть покладені завдання обробки зображень і штучного інтелекту, на другий – обчислення загального призначення, на третій – інформаційно-розважальні завдання. У розробці візьмуть участь Nvidia і Google.

Джерело Мedia.volvocars
Не пропустіть