Virgin Orbit планує випередити Ілона Маска з місією на Марс

Компанія Virgin Orbit нещодавно заявила про свої плани першою з приватних компаній відправити космічний апарат на Марс. В той час компанія Ілона Маска SpaceX тільки планує випробувати зорельот Starship.

У конкурентів Ілона Маска відмінні не тільки терміни запуску, але і сам підхід до місії: переліт планується як безпілотний, а стартує ракета-носій не з землі, а з-під крила літака на великій висоті.

Після успішного спільного з NASA виведення на орбіту Червоної планети двох кубсатів в 2018-му Virgin Orbit, що входить до складу заснованої Річардом Бренсоном Virgin Galactic, вирішила самостійно відправити на Марс невеликий космічний корабель з подібними супутниками на борту.

Згідно з проектом, апарат буде важити не більше 50 кілограм, а його доставка буде здійснена за допомогою ракети LauncherOne вже в 2022 році. На відміну від багатьох аналогів, компактна 21-метрова ракета не призначена для запуску з землі. Замість цього її підніме в повітря модифікована версія літака Boeing 747 під назвою Cosmic Girl – після скидання LauncherOne подолає залишок шляху самостійно, заощадивши паливо на наборі висоти.

Не виключено, що для майбутньої місії буде задіяна додаткова щабель зі своїм двигуном. Коли кубсати досягають планети, вони можуть робити фотографії, вивчати атмосферу або навіть шукати ознаки води на її поверхні. За словами віце-президента за спеціальними проектами Virgin Orbit Уілла Померанца, в перспективі компанія може досліджувати супутники Марса, Венери і навіть астероїди.

Джерело engadget.com