Війна камер: коли фотоапарат кращий за смартфон

Розвиток смартфонів завдав серйозного удару по брендах, що виробляють професійні фотоапарати. По суті камерофони витіснили з ринку багатьох виробників, включаючи таких гігантів, як Olympus. Однак для фотоапаратів втрачено далеко не все, про що говорить хоча б їхня популярність на сервісі OLX, де пропозиції про продаж змінюють одна одну.

Переваги фотоапаратів перед смартфонами

Безперечно, якість фотографій, які можна зробити на камеру мобільного телефону, зросла в рази. Флагманські моделі багатьох брендів пропонують високу деталізацію з гарною передачею кольору. Однак є чимало переваг, які змушують купити фотоапарат:

  • зміна об’єктивів – ще жоден смартфон не зміг запропонувати користувачеві змінність оптики;
  • обсяг картинки – камера мобільних телефонів видає виключно «плоске» зображення, тоді як діафрагма фотоапарата додає фотографії обсягу;
  • фізична зміна фокусу – портретне фото за правом вважається одним із проривів для смартфонів, але розмиття фону відбувається програмно, тому при найменшому русі у бік з телефоном ви ризикуєте розмити одну з частин об’єкта;
  • деталізація – хоча камерофони і пропонують максимально високу роздільну здатність, деталізація таких фотографій залишає бажати кращого, особливо у разі друку великого знімка.

Що стосується професійної зйомки, то використовувати смартфон просто несолідно. До того ж неможливість зміни оптики робить його практично непотрібним для професійної зйомки динамічних спортивних змагань або весільних фотосесій.

Висновок

Фотоапарати отримали серйозний удар, який застав їх зненацька. Якість знімків, функціональність та мінімальні габарити говорять на користь смартфонів. Але ховати професійні камери ще зарано. Особливо враховуючи популярність компактних бездзеркалок, які за всіма параметрами випереджають телефон з будь-якою кількістю об’єктивів. Та й вартість бездзеркальних моделей цілком прийнятна. Битва лише починається.

 

Не пропустіть