У спробі краще зрозуміти дзвінки роботів дослідники з Університету штату Північної Кароліни встановили 66 606 підроблених телефонних ліній і зареєстрували 1 481 201 дзвінок з невідомих номерів за 11 місяців. Дослідження підтвердило, що боятися відповісти на них на них не має сенсу.
Хоча може здатися, що дзвінки роботів відбуваються все частіше, нове дослідження показує, що кількість дзвінків від ботів залишається незмінною. Команда дослідників також виявила, що відповідь на дзвінок робота не збільшує ймовірність отримання інших спам-дзвінків.
В середньому непрохані дзвінки надходили кожні 8,42 дня, причому більша частина “рободзвінків” відбувалася своєрідними хвилями, які фахівці назвали «штормами». Такі сплески відбувалися регулярно, через рівні проміжки часу і, схоже, такі дзвінки здійснювалися в рамках добре організованих кампаній. За 11 місяців експерти зафіксували 650 таких «штормів».
Команда навіть змогла згрупувати деякі з таких дзвінків в кластери — всього було виявлено 2687 унікальних кампаній, найбільші з яких рекламували студентські позики, медичне страхування, послуги просування в пошуковій видачі Google і шахрайство з соціальним страхуванням.
Мабуть найбільш цікавим висновком з експерименту фахівців стало наступне: відповівши на півтора мільйона роботизованих дзвінків, дослідники не помітили збільшення кількості подібних дзвінків в цілому.
«ЗМІ і регулюючі органи постійно рекомендують уникати дзвінків з невідомих номерів, щоб зменшити кількість “рободзвінків” в подальшому. Дивно, але ми виявили, що відповідь на такі виклики не обов’язково збільшує майбутню кількість дзвінків від ботів. Користувачам варто бути обережними, коли їм телефонують з невідомих номерів, однак якщо ви час від часу відповідаєте на непроханий виклик, це не означає, що в майбутньому ви будете отримувати їх ще більше», — резюмують автори експерименту.