Відновлений телескоп “Хабл” прислав красиве фото галактики

NASA опублікувало приголомшливий знімок спіральної галактики NGC 1385. Він був зроблений за допомогою орбітального телескопа «Хаббл», який нещодавно повернувся в роботу після великої поломки і продовжив розкривати таємниці Всесвіту.

NGC 1385 розташована в 68 мільйонах світлових років від Землі в сузір’ї ФОРНАКС. Представники американського космічного агентства описують знімок як «яскравий коштовний камінь». В якості основного інструменту використовувалася Hubble Wide Field Camera 3. Вона вже багато років виступає в якості «робочої конячки», оскільки володіє високою роздільною здатністю і надійністю.

Що цікаво, ім’я сузір’я ФОРНАКС дав Ніколя-Луї де Лекай, французький астроном початку 18 століття. Він називав гігантські космічні об’єкти на честь тих чи інших наукових інструментів на латині. Наприклад, ФОРНАКС означає піч. Серед інших його відкриттів: Атлія – ​​повітряний насос, Телескопіум – телескоп, Норма – правитель.

Незважаючи на те що інженери NASA змогли повернути «Хаббл» в лад, не виключено, що це вдалося їм в останній раз: в розпорядженні астрономів немає інструментів, що дозволяють наблизитися до телескопа і замінити непрацюючі деталі.

Не пропустіть