Відійшов у засвіти творець ZX Spectrum і електромобіля Sinclair C5

Британський підприємець і колишній власник компанії, яка випустила мікрокомп’ютер ZX Spectrum в 1982 році, Клайв Сінклер (Clive Sinclair), помер у віці 81 року. Його дочка, Белінда Сінклер (Belinda Sinclair) в інтерв’ю з The Guardian повідомила, що її батько хворів на рак.

У 1980-х Сінклер випустив кілька моделей домашніх комп’ютерів, включаючи ZX80, ZX81 і ZX Spectrum. У той час персональні комп’ютери були дуже дорогими, але Синклеру вдалося продати свої пристрої приблизно за 100 фунтів стерлінгів, а пізніше і ще дешевше, що зробило їх дуже популярними. Згодом він продав свій комп’ютерний бізнес компанії Amstrad, що належить Alan Sugar. Цікаво, що ще в 1985 році був представлений триколісний електромобіль Sinclair C5 для однієї людини, який не став популярним.

Я думаю, що він випереджав час зі своїми винаходами. Він дуже добре уявляв собі речі, які могли б сподобатися або знадобитися людям, навіть якщо користувачі не розуміли, що вони їм потрібні, – Белінда Сінклер.

До появи популярних домашніх комп’ютерів Клайв Сінклер також розробив електронний кишеньковий калькулятор Sinclair Cambridge. Спочатку він був дорогим, але до 1975 року ціна впала до 15 фунтів стерлінгів.

Цікаво, що сам Клайв Сінклер не був активним користувачем електронних пристроїв. Він завжди говорив, що не користується комп’ютером та електронною поштою, а його дочка стверджує, що він вважав за краще калькулятору логарифмічну лінійку.

Джерело Neowin
Не пропустіть