Вчені успішно протестували перші дієві “ліки від старості”

Очевидно, наука все ближче до вирішення однієї з головних проблем людства

У науковому журналі GeroScience були опубліковані результати нового дослідження, в рамках якого вчені з США провели перші клінічні випробування рапаміціна. На даний момент саме ця речовина є основним претендентом на звання “ліки від старості”.

Так, в ході перших клінічних випробувань, вчені використовували на випробовуваних рапаміціновий крем, в якому кількість діючої речовини була невеликою. Загальна кількість людей, які беруть участь в дослідженні, було розділено на дві групи: одній руки мастили тим самим кремом з рапаміцином, а інший – звичайним кремом, тобто використовували плацебо. Після спостережень, що проводилися вісім місяців, вчені змогли зафіксувати той факт, що руки випробовуваних з першої групи виявилися помітно молодшими, ніж у тих, хто використовував плацебо. Причому помітно це було як по зовнішніх чинниках, так і на клітинному рівні. Що важливо, проведений в подальшому аналіз крові продемонстрував, що рапаміцину в крові представників першої групи немає, що говорить про безпеку використання даного препарату.

Нагадаємо, що спочатку рапаміцин був відкритий як антибіотик, але в подальшому вчені також з’ясували, що речовина відноситься до класу імунодепресантів. Зараз його розглядають як основного кандидата на звання “ліки від старості”.


Джерело GeroScience