Вчені розробили сонячні батареї з високою ефективністю

Вчені з ЄС зробили прорив в розробці сонячних батарей, запропонував новітню конструкцію з двох матеріалів – кремнію та перовськіту. Загальна ефективність перетворення світла в електрику склала понад 29%, а вартість виробництва при цьому не змінилася.

Наукова робота з описом дослідження та результатами експерименту опублікована в авторитетному журналі Science. В теоретичній частині дослідження розглядаються перспективи підвищення ефективності чинних технологій виробництва сонячних панелей. Матеріали зі структурою перовськіту не перший рік привертають увагу вчених як альтернатива кремнію. Однак фотоелектричні перетворювачі цього типу виходять або токсичними при руйнуванні, або недостатньо ефективними. При цьому вони все одно можуть бути істотно дешевше кремнієвих сонячних батарей

Автори описуваної наукової роботи підібрали необхідні хімічні сполуки для такої батареї. Свої теоретичні міркування вони перевірили на експериментальному зразку. Фотоперетворювач видавав стабільну напругу в 1,92 вольта і продемонстрував ефективність 29,15%. При цьому активний шар зберіг характеристики на 95% під час випробувань тривалістю 300 годин.

У майбутніх дослідженнях вчені планують вирішити кілька прикладних і теоретичних завдань. По-перше, ще під час роботи над цією статтею у команди з’явилося кілька ідей підвищити ефективність фотоперетворювача. А по-друге, необхідно налагодити технологічний процес виробництва і перевірити, наскільки легко його можна реалізувати в промислових масштабах.