Ми всі прекрасно знаємо, що довге сидіння за комп’ютером не сприяє поліпшенню нашого здоров’я. Недавні дослідження показали, що те ж саме можна сказати і про смартфони, по крайній мірі, на думку вчених, які аналізували студентів факультету медичних наук в Університеті Симона Болівара.
«Важливо, щоб люди знали і усвідомлювали, що, хоча мобільні технології роблять наше життя простішим і комфортнішим, надаючи доступ до безлічі послуг та розваг, не слід забувати і про здоровий спосіб життя», – пояснила провідний автор дослідження Мірар Мантілла-Морроне на конференції ACC Latin America.
Дослідження показало, що у студентів, які використовували свої смартфони більше п’яти годин в день, ймовірність ожиріння збільшилася на 43%. Крім цього, вони також мали підвищену ймовірність виникнення серцевих захворювань. Мабуть, це пов’язано з тим, що ті, хто занадто багато часу проводив у своїх телефонах, з більшою ймовірністю пили солодкі напої, їли фаст-фуд, солодощі та закуски.
Мантілла-Морроне каже, що проведення великої кількості часу перед смартфоном скорочує час фізичної активності, що збільшує ризик передчасної смерті, діабету, хвороб серця, різних типів раку, кістково-суглобового дискомфорту і скелетно-м’язових проблем. З 360 чоловіків, які брали участь в дослідженні, 36,1% мали надлишкову вагу, а 42,6% – ожиріння. З 700 досліджуваних жінок надмірну вагу мали 63,9% і ожиріння – 57,4%.
Група інших вчених з Америки спостерігала, як мозок реагує на короткий інтенсивний вплив синього світла, щоб визначити, як смартфони впливають на сон. Вчені Північно-західного університету в Іллінойсі працювали з генетично модифікованими мишами, чия сітківка схожа на людську. Оскільки миші ведуть нічний спосіб життя, вони засинають при впливі світла. Проте тварини, за якими спостерігали, залишалися бадьорими, коли піддавалися коротким спалахам протягом ночі. У підсумку, дослідники прийшли до висновку, що перевірка смартфона перед сном може посилити почуття втоми на наступний день, але ніяк не впливає на цикли сну.
«Якби ці два ефекти – гострий і тривалий вплив світла – впливали на мозок однаково, то кожен незначний спалах світла приводив би до повного зміщення біоритмів нашого тіла», – сказав один з учених, професор Шмідт.
Він також наголосив на важливості подальших досліджень, щоб зрозуміти різні способи, якими мозок реагує на світло. Це може допомогти людям, які працюють в «нічних» професіях, не спати завдяки використанню правильного освітлення, зменшуючи при цьому ризики для здоров’я, пов’язані з дефіцитом сну, такі як депресія, діабет і рак.