Вчені повідомили про можливе життя на супутниках Урана

Американські вчені вважають, що супутники Урана можуть мати підземні океани, придатні для життя. Як повідомляє Independent, всього у крижаного гіганта 27 супутників. П’ять найбільших з них – Міранда, Аріель, Умбріель, Титанія та Оберон – потрапили під пильну увагу дослідників через своїх особливості.

Зокрема, вони демонструють ознаки вулканізму, коли в умовах вкрай низьких температур навколишнього середовища з вулкана вивергається не розплавлена ​​лава, а вода, аміак, суміші метану з вуглеводнями, азот та інші речовини або їх суміші.

Вчені вивчають знімки з космічного апарату «Вояджер-2», які були надіслані в 1986 році. Дослідники помітили, що ці п’ять супутників складаються з рівних частин каменю і льоду і сильно зриті кратерами, що є свідченням рідкої води, яка може ховатися в надрах небесних тіл.

Планетолог з Массачусетського технологічного інституту Бенджамін Вайс назвав супутники Урана найбільш підхожими для можливого життя в тому випадку, «якщо там є рідка вода і вона трохи солона, як океанська вода на Землі».

Джерело independent.co.uk
Не пропустіть