Вчені побачили ознаки майбутнього зіткнення нашої галактики з сусідніми

Але станеться це все ж не скоро

У всесвіті все завжди змінюється. Галактики стикаються, зливаються і поглинаються одна одною. Та ж доля чекає і галактику, в якій живемо ми, – Чумацький Шлях. Дослідники з Інституту Флатірон заявили, що ознаки майбутнього злиття з сусідніми галактиками видно вже зараз.

Про це вчені розповіли під час 235-ї зустрічі Американського астрономічного товариства (AAS). Дослідники вивчили точні дані про положення і швидкість руху зірок із телескопа Gaia. Вони виявили невелике скупчення молодих зірок Price-Whelan 1 у дальній частині галактики. Цікаво те, що дана область бідна на матерію, тому активне зореутворення тут стало несподіванкою. Крім того, виявлені зірки виділялися своїм складом.

Вчені проаналізували спектральні лінії 27 найбільших об’єктів скупчення і побачили, що їх склад близький до складу «Магелланового потоку» – безлічі газових хмар, що простягаються від невеликих сусідніх галактик Магелланових Хмар. Тобто Чумацький Шлях вже почав забирати їх речовина. Вчені вважають, що ці карликові галактики увійдуть до складу нашої. Зараз вони віддалені на відстань близько 90 тисяч років.


Джерело SIMONS FOUNDATION

Не пропустіть