Час, який підлітки проводять в своїх смартфонах – і в соцмережах в цілому – призводить до появи симптомів депресії. Про це пише канадське видання CBC з посиланням на дослідження, яке провели в госпіталі Сан-Жюстін (Монреаль).
Вчені вивчали поведінку 3 800 підлітків в період з 2012 по 2018 рік. Для цього набрали добровольців з 31 школи Монреаля. Їх поведінка і здоров’я відстежували з 7 по 11 клас. Школярі щотижня звітували, скільки годин вони витратили на соціальні мережі, відеоігри і перегляд телевізора.
В результаті ознаки депресії були виявлені у випробовуваних, які витрачали на соцмережі та телевізор більше часу, ніж їх однолітки. Зокрема, «збільшення симптомів депресії пов’язано з активністю на таких платформах, як Instagram, де підлітки найбільш схильні порівнювати своє життя з прикрашеними картинками, які вони бачать в стрічці».
Вчені також проаналізували, чи можуть соціальні мережі «забирати час, який діти в іншому випадку витрачали б на іншу діяльність, яка знижує симптоми депресії». У підсумку ця гіпотеза була спростована.
Дивно, але години, проведені в відеограх, не зробили підлітків більш депресивними. «Дослідники припускають, що геймери, як правило, не ізолюються від суспільства, з огляду на те, що 70% з них грали переважно з іншими людьми – онлайн або наживо», пише CBC.