В Xiaomi показали, як зарядити смартфон за 8 хвилин

На сьогоднішній день найбільша проблема сучасних смартфонів – це те, що вони досить швидко розряджаються. При цьому заряджаються вони не дуже швидко, зазвичай впродовж однієї-двох годин. Тому різні виробники намагаються скоротити час зарядки гаджетів. Деякі флагманські моделі можна уже сьогодні зарядити на 100% впродовж 30 хвилин. Але як щодо того, щоб зробити це за неповних 10 хвилин?

Тільки уявіть собі, як вранці ви помітили, що ваш телефон сів, ви включили його на зарядку, пішли в душ, а коли вийшли, він повністю заряджений. Чи не фантастика це? Невже вона стала реальністю?

Xiaomi продемонструвала нову технологію швидкої зарядки HyperCharge потужністю 200 Вт, яка, за її словами, може повністю зарядити телефон за вісім хвилин. Для демонстрації технології використовувався модифікований Mi 11 Pro з батареєю ємністю 4000 мАг.

Нагадаємо, що попередній рекорд потужності теж належить цій китайській компанії. Xiaomi була першим виробником смартфонів, який представив рішення для швидкої зарядки потужністю 100 Вт. Компанія продемонструвала технологію Super Charge Turbo в березні 2019 року, хоча до комерційного використання справа дійшла тільки в серпні минулого року.

Як швидко можна зарядити телефон

Як видно з відео вище, нова технологія Xiaomi HyperCharge вимагає всього трьох хвилин, щоб зарядити модифікований Mi 11 Pro з нуля до 50%. Це відмінний показник. Навіть якщо ви сильно спізнюєтеся, завжди можна знайти три хвилини перед виходом з дому, щоб встигнути зарядити телефон майже на день використання.

Найшвидша бездротова зарядка

Крім геніальної системи швидкої зарядки HyperCharge потужністю 200 Вт, Xiaomi також представила нове рішення для бездротової зарядки потужністю 120 Вт. Природно, в цьому випадку зарядка буде повільнішою, але 15 хвилин, які обіцяє виробник, все одно є відмінним результатом.

Мало хто здивується, що компанія поки не назвала терміни появи технології в реальних продуктах, а значить, поспішати поки не варто. Судячи з усього, їй ще є, що допрацювати або на що отримати необхідні дозволи та свідоцтва.

Поки ж телефоном, який заряджається найшвидше, є минулорічний Mi 10 Ultra, який підтримує швидкість зарядки 120 Вт. Навіть свіжий флагман, який ледь почав надходити на прилавки – Mi 11 Ultra – не може похвалитися такою швидкістю зарядки.

Можливо, компанія зрозуміла, що при такій швидкості є якісь проблеми і вирішила не переносити їхній ризик на нові флагманські пристрої. Якщо це так, то і вихід 200 Вт зарядки може затягнутися. Хоча хотілося б побачити її в Mi Mix 4, який ми все ще сподіваємося побачити цього року.

Якщо смартфон можна зарядити за 8 хвилин, то великий акумулятор просто не потрібен.

Чи небезпечна швидка зарядка для телефону

Одне зрозуміло точно – закони фізики обдурити неможливо. Поки ми ганяємося за швидкістю зарядки, сучасні типи акумуляторів сильно страждають через це. Вони просто не можуть так швидко “ганяти електрони” всередині себе, що призводить до зменшення терміну їх служби.

Наскільки менше буде служити акумулятор, поки незрозуміло, тому що подібні дані є тільки у тих компаній, які цим займаються, і у всіх вони відрізняються. Свого часу OPPO ділилася інформацією, що втрати ресурсу є, але вони не такі критичні, щоб сильно переживати через це.

В цьому випадку виникає питання – чому компанії так довго виводять на ринок дійсно швидкі технології? Ризик займання? Зниження ефективності? Перегрів телефону? Запитань поки що більше, ніж відповідей. Але погодьтеся, що куди цікавіше заряджати смартфон за кілька хвилин для використання протягом 1-2 днів, ніж носити з собою величезний вбудований акумулятор, якого вистачить на 3-4 дні, але його треба буде заряджати за кілька годин.

Відзначу також, що незважаючи на відмову “основної” Xiaomi від випуску в цього року телефону, який швидко заряджається, її суббренд – Black Shark – випустив в березні два нових пристрої з зарядкою 120 Вт. Суббренд iQOO від Vivo також випустив на початку цього року флагманський телефон на базі Snapdragon 888 з підтримкою швидкої зарядки 120 Вт. Може, все ж і до 200 Вт не так далеко?

Джерело Gadgets.ndtv.com
Не пропустіть