В Windows 11 синій екран “смерті” стане чорним

Одна з найголовніших фішок операційної системи Windows – синій екран смерті – буде ліквідовано разом з приходом Windows 11. Звичайно, таке меню потрібне, і воно залишиться в ОС, але канонічний синій колір буде замінений чорним. Чорний екран смерті вже працює в Windows 11, але не за замовчуванням: щоб його активувати, потрібно змінити один ключ в реєстрі.

Цікаво, що зміна кольору ніяк не позначиться на англійській абревіатурі, що позначає екран смерті: вона залишиться BSOD, тому що і чорний, і синій в англійській мові починаються з однієї літери. Треба відзначити, що остання серйозна зміна з цим меню сталося ще за часів Windows 8, коли в ньому з’явився QR-код. Microsoft не збрехала, коли говорила про велику кількість змін в Windows 11. Як бачимо, вони торкнулися навіть синього екрану смерті.

Поки офіційно про зміну кольору нічого не повідомляється, але зробити це дуже просто. Потрібно знайти в реєстрі Windows 11 ключ HKLMSYSTEMCurrentControlSetControlCrashControl і встановити значення параметра DisplayPreRelaseColor рівним 0. Як це зробити – показано на зображенні нижче.

Навіщо знадобилося міняти колір? Поки на це питання дана така відповідь: щоб меню BSOD відповідало чорному кольору фону при включенні і виключенні Windows 11.

Джерело Тomshardware
Не пропустіть