В Україні представили перший серійний

Україна презентувала свою головну авіаційну новинку останніх років. Це перший серійний військово-транспортний літак Ан-178. Його презентували на підприємстві «Антонов».

Ан-178-100Р використовуватимуть для льотних сертифікаційних тестів. Машина стала частиною державного контракту, який передбачає будівництво трьох Ан-178 для українських Збройних Сил.

Літак позиціонують як машину нового покоління, створену із застосуванням передових інформаційних технологій. Він отримав сотні електронних обчислювачів, що дозволяють інтегрувати всі системи та датчики, а також автоматизувати контроль їхньої працездатності та оптимізувати управління. Машину можна використовувати для перевезення особового складу, а також доставки різних вантажів, включаючи техніку та озброєння.

Ан-178 став частиною сімейства Ан-148 та Ан-158. Новинка є платформою, на основі якої можна створити цілий спектр модифікацій машин цивільного та військового призначення. Це можуть бути військовий та цивільний вантажний літаки, пошуково-рятувальний та медичний, а також машина для надзвичайних ситуацій.

Максимальна висота польоту Ан-178 — 12,2 кілометри, дальність із вантажем масою десять тонн — 3680 кілометрів. Літак може розвивати максимальну крейсерську швидкість 825 кілометрів на годину, а його вантажопідйомність становить до 18 тонн.

На ринку Ан-178 позиціонують як заміну для застарілого радянського транспортника Ан-12. Українські авіаційні експерти зазначали, що ринок збуту Ан-178 може становити близько 800 літаків протягом 10-12 років. Середня ціна однієї машини, що вказується у відкритих джерелах, — приблизно 40 мільйонів доларів.

Меморандум про співпрацю між Міноборони України та підприємством «Антонов» щодо будівництва літаків для потреб Збройних сил підписали минулого року. Разом із цим уклали угоду на три Ан-178. Першу з цих машин поставлять у 2023-му.

Не пропустіть