В Україні побудують «розумні дороги»: де і коли

Під час капітального ремонту доріг в них закладатимуть кабельну лінію електрозв'язку, щоб надалі на цих ділянках був доступ до інтернету.

Міністерство інфраструктури, Міністерство цифровий трансформації, Укравтодор і українські Інтернет-асоціації підписали Меморандум про співпрацю в сфері розвитку широкосмугового доступу до мережі Інтернет на об’єктах транспортної інфраструктури. Про це повідомляє Автоцентр.

«Впровадження мережі «розумних доріг»- це майбутнє транспортної галузі. І перше, що необхідно для реалізації цього завдання – це, звичайно, якісний зв’язок, який буде доступний уздовж автомобільних доріг загального користування державного значення. Тому ми хочемо, щоб під час капітального ремонту цих доріг однією з вимог до замовника був розвиток необхідної інфраструктури для проведення кабельної лінії електрозв’язку, щоб був широкосмуговий доступ до інтернету. Це дозволить впроваджувати інтелектуальні транспортні системи, які дуже важливі для підвищення безпеки на транспорті та запобігання можливих ДТП, моніторингу руху і ефективного управління транспортними потоками», – розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Як повідомляє ITC.ua відповідно до Меморандуму, всі його сторони будуть здійснювати співробітництво у напрямку впровадження інтелектуальних транспортних систем і їх облаштування на автомобільних дорогах України загального користування державного значення. Зокрема, при здійсненні закупівель робіт з капітального ремонту цих доріг Укравтодор буде забезпечувати включення вимог, спрямованих на розвиток широкосмугового доступу в інтернет, а також розвитку інфраструктури, необхідної для проведення кабельної лінії електрозв’язку.Не пропустіть