В NASA опублікували вражаюче відео вибуху наднової

В НАСА опублікували відеоролик, в якому відображений процес вибуху наднової. Щоб отримати ці дані, було потрібно 13 років. Спеціалісти об’єднали сотні фото в короткий фрагмент відео, що відображає розширення хмари навколо зірки після вибуху.

Мова йде про наднову Тихо (кодова назва SN 1572), розташовану в сузір’ї Кассіопеї нашої галактики. Вона знаходиться від Землі на відстані близько 11 000 світлових років.

Зірка отримала свою назву на честь датського астронома Тихо Браге, який знайшов її 11 листопада 1572 року і зробив значний внесок у вивчення цього небесного тіла.

Астрономи впевнені, що наднова вибухнула приблизно в 1680 році. Протягом останніх двох десятиліть за газопиловими хмарами спостерігали за допомогою космічної обсерваторії «Чандра», запущеної на орбіту Землі ще в 1999 році.

Цікавим є той факт, що після вибуху потужні хвилі знову повертаються в «серце» хмари. Відеоролик відображає результати багаторічних спостережень. Температура поблизу об’єкта становить близько 20 мільйонів градусів за Фаренгейтом.

Хмара повільно розширювалося в період з 2000 по 2013 рік. Коли хвилі стикаються з космічним речовиною, вони сповільнюються, викликаючи другу ударну хвилю. Вона рухається назад через хмару до його епіцентру. Швидкість досягає 10-14 мільйонів кілометрів на годину. В результаті дії зворотної хвилі газ всередині останків наднової запалюється, і саме це світіння зобразив телескоп.

Червоним кольором показаний кремній, що віддаляється від Землі, а синім – той що рухається до нас. Жовтим, зеленим, синьо-зеленим, помаранчевим і фіолетовим пофарбовані різні енергії і елементи.

Джерело www.cnet.com

Не пропустіть