Кінець літа був ознаменований відкриттям нового космічного обєкта C/2019 Q4. Він був відкритий астрономом Геннадієм Борисовим, тому і був названий в його честь. Відомо, що фахівці вказують на його міжзоряне походження.
Тому трошкт підзніше NASA і астрономічне співтовариство підтвердили, що це перша виявлена людьми комета, що утворилася за межами Сонячної системи. Тепер ми маємо можливість подивитися, як вона виглядає.
NASA опублікувала найбільш чіткий на сьогоднішній день знімок комети 2I/Borisov, зроблений космічним телескопом «Хаббл» 12 жовтня. У той момент, коли він навів свою камеру на комету, вона летіла зі швидкістю понад 170 тис. км/год на відстані 420 млн км від Землі.
На знімку можна помітити яскраву хмару пилу, що зібралася навколо центрального ядра, хоча самого ядра тут не видно, оскільки воно дуже маленьке. Астрономи з усього світу вже два місяці активно спостерігають за кометою. Деякі з них опублікували результати своїх спостережень, які вказують на те, що 2I/Borisov складається з протяжного тіла і широкого короткого хвоста.
Діаметр ядра комети становить 450 м, а її поверхня має червонуватий відтінок. Це говорить про те, що комета практично не відрізняється від комет Сонячної системи.
Максимальне зближення 2I/Borisov з Сонцем очікується 7 грудня, і чим ближчою вона буде до нашого світила, тим яскравішою і виразнішою вона стане. Тому ми напевно побачимо інші, ще більш якісні знімки комети. В середині 2020 року вона має вилетіти з Сонячної системи в міжзоряний простір.