В Ірані взяли на озброєння нову крилату ракету великої дальності. Інженери використовували для її управління штучний інтелект, про це пише meta.ua.
Новинка здатна вражати цілі на відстані понад тисячу кілометрів, що зробить практично неефективними винищувачі на борту бойових кораблів, адже їм доведеться відійти від узбережжя щонайменше на 2 тисячі кілометрів, пише видання Tasnim.
Під час урочистої церемонії в присутності високопоставлених військових чиновників, ВМС і Корпусу вартових ісламської революції стратегічна крилата ракета Абу-Махді була прийнята на озброєння.
Вона в кілька разів розширить зону дії морської оборони Ірану.
Командувач ВМС контрадмірал Алі Реза Тангсірі заявив, що основна мета ракети — не допустити противника до іранських берегів.
Що відомо про ракету Абу-Махді
Абу-Махді являє собою двоступеневу ракету з твердопаливним двигуном. Її довжина 11 метрів, а вага становить 3,2 тонни. Вона здатна нести до 450 кілограмів бойового навантаження.
Інженери укомплектували її системою наведення для високої точності ураження цілі. Така зброя може бути використана проти кораблів, суден і есмінців противника.
Сполучені Штати та їхні союзники вже засудили нове озброєння Ірану і запровадили санкції проти іранської оборонної промисловості у відповідь на розробку ракети.