Уперше стало відомо, скільки Google заробляє з Google Play

В рамках чергового антимонопольного розгляду проти пошукового гіганта Google, що входить в холдинг Alphabet, вперше стали надбанням громадськості фінансові показники магазину додатків Google Play.

Ряд штатів США пред’явили Google антимонопольні звинувачення. Претензії ставляться до політики компанії, яка регулює платформу Google Play. Зокрема, сторонні розробники додатків для Android незадоволені тим, що Google зобов’язує використовувати свої власні платіжні інструменти при продажу підписок і контенту і стягує комісію до 30% з продажів.

Згідно з офіційними документами, розсекреченими в рамках антимонопольного виробництва, тільки в 2019 році магазин додатків Google Play отримав виручку в розмірі 11,2 мільярда доларів. При цьому валовий прибуток склав 8,5 млрд доларів, а операційний прибуток – приблизно 7,0 млрд доларів. Маржа операційного прибутку платформи Google Play за підсумками 2019 року перевищило 62%.

Джерело додає, що в цій сумі враховані не тільки продажі мобільних додатків і покупки всередині додатків, але і реклама в Google Play.

У Великобританії також поданий колективний позов на суму 1,3 мільярда доларів проти Google, яку звинувачують в незаконному завищенні комісії в Google Play. Раніше в цьому році Великобританія подала аналогічний колективний позов проти Apple на суму 2,1 мільярда доларів.Не пропустіть