Українські мобільні оператори можуть повернутися на окуповані території – по інтернету

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України запропонувало спосіб надати жителям цих територій доступ до українських мобільних операторів. Для доступу до їхніх мереж не потрібна буде навіть SIM-карта, повідомляє прес-служба Мінреінтеграції.

Оскільки мережі українських мобільних операторів фізично відсутні на окупованих територіях, доступ до них планується надавати по інтернету. Здійснювати дзвінки та пересилати повідомлення можна буде через будь-який інтернет-канал, наприклад, мобільний інтернет або Wi-Fi. Для споживачів це вже звично, так як подібним чином вони дзвонять та обмінюються посланнями у месенджерах.

«Провадження діяльності мобільних операторів в окупованих районах унеможливлено. Це значно ускладнило комунікацію з громадянами України, які проживають на цих територіях. Мешканці позбавлені можливості безперешкодного доступу до державних сервісів та електронних послуг, що надаються з використанням мобільного номера заявника (адміністративні, банківські, медичні послуги). Відсутність можливості бути на зв’язку є одним з чинників, що викликають занепокоєння у абітурієнтів, батьки яких залишаються на тимчасово окупованій території, коли діти розмірковують про вступ до закладів вищої освіти в інших регіонах України», – зазначив заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Снавер Сейтхалілєв.

Технологія віртуального мобільного номера не потребує наявності фізичної SIM-карти. Наразі Мінреінтеграції звернулося до мобільних операторів щодо можливості створення спеціального тарифу для мешканців тимчасово окупованих регіонів.

«Ми очікуємо, що віртуальний мобільний номер створить додаткові можливості для реінтеграції наших людей. Після отримання відповідей мобільних операторів ми зможемо детально оцінити потенціал цього рішення і визначимо подальші кроки», – повідомив Сейтхалілєв.

Джерело Мінреінтеграції
Не пропустіть