Новий ударний безпілотник під назвою “Хрущ”, який може використовуватись для виконання операцій на передовій та в тилу створили інженери з 67-ї окремої механізованої бригади. Про це повідомляє видання Фокус.
У чому проблема?
Українські війська широко використовують безпілотники практично із самого початку повномасштабної війни, зокрема різні підрозділи Збройних сил України, Сил спеціальних операцій та Національної гвардії.
Проте їх постійно не вистачає, оскільки дрони часто можуть бути збиті ворогом.
Яке рішення?
Винахідники з 67-ї окремої механізованої бригади створили удраний БпЛА “Хрущ”. Військові інженери розмістили свій проєкт на платформі Brave Inventors.
Як це працює?
“Хрущ” – це комплекс, що складається з пульта управління, дрона-носія та дрона-камікадзе.
Залежно від мети можна вибрати тип заряду для безпілотника-камікадзе: 82-міліметрову уламково-фугасну міну, кумулятивний заряд ПГ-7ВЛ або термобаричний заряд ТБГ-7В.
Принцип роботи безпілотника
Як розповідають, дрон-носій доставляє дрон-камікадзе якнайближче до мети, потім “камікадзе” від’єднується і знищує ціль. Завдяки ретранслятору та двом напрямним антенам, оператор може повернути дрон-носій на базу.
Проте баражуючий боєприпас, що запускається з рук, може досягати цілей самостійно – без дрона-носія.
Якщо запускати його з дрона-носія, це заощадить заряд батареї “камікадзе”, а якщо запускати з рук, то заряд акумулятора витратиться швидше, тому що пристрою потрібно буде витратити його, щоб набрати висоту.
Також “носій” дасть змогу оператору відкоригувати політ, якщо зв’язок із “камікадзе” перерветься.
Дрони “Хрущ” інженери спробували зробити максимально легкими, тому вони створені з пінопласту, фанери, спеціальної плівки, ПВХ-труб. Моделі постійно тестуються та вдосконалюються.
Серед переваг БПЛА розробник називають:
- захист від хибних спрацювань і безвідмовна робота навіть в умовах потужного РЕБ;
- зносостійкий мікромотор з металевим редуктором (об. момент 2 кг/см);
- роз’єм зарядки: Type-C (5V, 2А);
- час зарядки: 15 хв;
- понад 200 спрацювань до повної розрядки;
- режим очікування понад 30 днів;
- просте встановлення та жорстка фіксація БК;
- надійне і легке кріплення на дрон, завдяки якісній нейлоновій липучці.
На цей час винахідники шукають інвестиції для розвитку проєкту. Загалом їм потрібно 400 000 грн. Підтримати проєкт можна на сайті Brave Inventors.