Українець переробив горбатий “Запорожець” на електромобіль

Дмитру Гидуляну, жителю міста Кропивницький, вдалося втілити в життя досить цікаву ідею: він перетворив раритетний автомобіль ЗАЗ-965, відомий у народі як “Запорожець”, на справжній електромобіль. Вдосконалена модель здатна набрати на трасі швидкість 100 кілометрів на годину за 3.9 секунди.

Ідея створення електрокара з’явилася у Дмитра Гидуляна ще у 2016 році, і для неї був придбаний ЗАЗ-965, що вийшов ще у 1969 році. Чоловіку подобається ідея електромобілів у цілому, адже такий вид транспорту не залишає атмосферних викидів і при цьому обходиться дешевше, ніж автомобілі з іншими видами палива, завдяки низькій ціні електрики.

“Запорожець” був вибраний для проекту не випадково, адже саме йому належить горде звання першого українського автомобіля, при цьому модель достатньо цікава та харизматична. Окрім цього, ЗАЗ-965 достатньо малогабаритний та легкий, що справді важливо для транспортного засобу такого роду.

Для досягнення показника розгону до 100 км/год за 3.9 секунди на місце, де стояв двигун внутрішнього згоряння, розробник встановив двигун Nissan Leaf. Загалом власнику подобається результат, щоправда, він планує подальше вдосконалення “Запорожця”. За його словами, мотивацією продовжувати роботу є позитивна реакція людей на його інженерне рішення.


Джерело Suspilne

Не пропустіть