Україна отримає далекобійні авіабомби GLSDB: що це за зброя

Американська компанія Boeing/Saab близька до того, щоб почати поставляти Україні далекобійні авіабомби GLSDB. Ймовірно, що перші зразки такого озброєння надійдуть українським військовим вже цієї осені. Що про постачання бомб GLSDB говорили раніше та чим ці авіабомби особливі, – читайте далі у матеріалі.

Що відомо про отримання далекобійних бомб GLSDB

Компанія Boeing/Saab перебуває на шляху до постачання Україні далекобійних бомб GLSDB. Про це заявив старший директор із бізнесу компанії Boeing Джим Лірі, повідомляє Global Defense.

За словами заступниці помічника глави Міноборони США Лори Купер, такі бомби Україна зможе отримати вже цієї осені. А затримки пов’язані з проблемами розроблення і виробництва. Більше жодної додаткової інформації від виробника бомб не надійшло.

Також українські військові мають отримати відповідні пускові установки.

Інфографіка: NV

Що відомо про далекобійні бомби GLSDB

GLSDB — спільна розробка американської компанії Boeing і шведської Saab. Ці боєприпаси можна запускати з установок HIMARS і M270, які вже має Україна, писав італійський військовий експерт Томас Тейнер.

Для наведення на ціль GLSDB має інерційну навігаційну систему і використовує GPS. Після запуску бомба розгортає крила і фактично ширяє до своєї цілі.

Далекобійна крилата бомба здатна вразити ціль на відстані в 150 кілометрів. Снаряд є експериментальним гібридом, який поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 з ракетним двигуном від реактивного снаряда M26.

Характеристики бомби:

  • маса – 130 кілограмів;
  • довжина – 1800 міліметрів;
  • дальність ураження – до 150 кілометрів;
  • маса бойової частини – 93 кілограмів;
  • платформи для запуску – M270, HIMARS.

Однак у Пентагоні до цього повідомляли, що розгортання цих бомб в Україні може зайняти велику кількість часу.

GLSDB буде випускатись із землі та являється високоточною.