У Windows 10 та 11 спростили встановлення підсистеми Linux

У останніх збірках Windows Insider Preview з’явилася можливість встановити підсистему Linux для Windows (Windows Subsystem for Linux), використовуючи лише одну команду командного рядка. Зараз у Microsoft підтвердили, що така можливість буде для всіх версій Windows 10, починаючи з 2004.

Для встановлення Windows Subsystem for Linux, слід використати лише одну команду від імені адміністратора – wsl.exe–install. Раніше процес був досить тривалим – слід було відкривати різні налаштування та встановлювати різні пакети програмного забезпечення, але тепер все виконується автоматично. Після цього слід буде лише перезавантажити комп’ютер.

За замовчуванням встановлюється Ubuntu, але користувачі (або адміністратори) мають можливість використовувати й інші дистрибутиви: щоб переглянути список доступних, слід використати команду wsl –list –online, а тоді встановити конкретний дистрибутив, використовуючи команду wsl –install -d <назва дистрибутиву>.

Є ще декілька корисних команд: wsl –update для оновлення ядра WSL, wsl –update rollback для відкату до попередньої версії ядра WSL. Команда wsl –status дозволяє переглянути загальні дані про конфігурації WSL.


Не пропустіть