Кіберзлочинність у всьому світі зростає: хакери продовжують вигадувати різні шляхи нападу на невинних людей. Один з нових – шахрайство в WhatsApp. Упродовж перших трьох місяців 2022 року майже 45 мільйонів людей стали жертвами шахрайських дзвінків та повідомлень.
Деякі з користувачів уміють уникати сумнівних дзвінків або повідомлень, але боротись з потоком вірусів, хакерських загроз і шкідливих програм навіть через безпечні платформи буває досить важко.
Кіберзлочинці використовують різні програмні експлойти, щоб стежити за кожним кроком користувачів, від запам’ятовування банківських реквізитів і навіть до стеження через селфі-камеру.
Як дізнатися, чи ваш WhatsApp заражений вірусом?
Є декілька способів для цього. Наприклад, якщо при дзвінку ви чуєте зайвий шум чи потріскування, то це може означати, що хакери підслуховують ваші голосові розмови.
Ще один симптом зараження смартфона рекламним ПО – отримування підозрілих спливаючих вікон на сайтах чи головному екрані телефону. Сповільнення телефону або значне перегрівання навіть при щоденних задачах може також свідчити про те, що шкідливе ПО перезавантажує ресурси вашого телефону. До речі, вірус може сповільнювати ваш телефон і у фоновому режимі.