У всіх декстопних процесорів AMD з 2022 року буде вбудоване графічне ядро

У Мережі літом минулого року з’явилися дані про дорожню карту AMD, у якій описувалися плани компанії по випуску процесорів. Тоді нам стало відомо далеко не все, але зараз ця карта поповнилась новими даними. Раніше нам було відомо, що актуальні AMD Ryen 5000 Verneer будуть замінені процесорами Warhol, у яких буде та сама архітектура, а тепер стало відомо і про наступні CPU компанії, які отримають назву Raphael.

Всі нові процесори модельного ряду Raphael будуть APU, тобто включатимуть в себе інтегрований графічний адаптер. Цілком імовірно, що у стандартних варіантів буде базовий iGPU, а у Ryzen модельного ряду G, як і раніше, буде більш продуктивне графічне ядро. Також слід врахувати, що ці графічні адаптери будуть базуватися вже на архітектурі DRNA2, хоча до моменту їхнього виходу, цілком імовірно, AMD Radeon будуть виходити вже на RDNA3.

APU Raphael планується виготовляти за 5-нанометровим техпроцесом за нормами архітектури Zen 4. Вони будуть підтримувати PCIe 5.0, оперативну пам’ять DDR5 та отримають новий сокет. Про інші процесори AMD на даний момент немає інформації.

Не пропустіть