Вакцинація новим препаратом може стимулювати як системний, так і бар’єрний імунітет і підходить для імунізації великих груп населення.
Нову вакцину від коронавірусу, яку розробили вчені з Університету Г’юстону (США), вводитимуть інтраназально, вона забезпечуватиме стійкий місцевий імунітет проти патогенів, які зазвичай можна вдихнути. Про це повідомляє MedicalxPress.
“Мукозальна вакцинація може стимулювати як системний, так і мукозальний (бар’єрний. – Ред.) імунітет і має свою перевагу, адже це неінвазивна процедура, яка є підхожою для імунізації великих груп населення. Хоча мукозальну вакцинацію утруднює відсутність ефективної доставки антигена і необхідність мати відповідні ад’юванти, які можуть стимулювати надійну імунну відповідь без прояву токсичності”, – заявив Навін Варадараджан, професор хімічної та біомолекулярної інженерії Університету Г’юстону.
Фундаментальним обмеженням внутрішньом’язових вакцин є те, що вони не мають призначення для індукції імунітету слизових оболонок.
Попередньо вчені протестували спосіб з іншими респіраторними патогенами, щоб можна було стверджувати, що готовність імунітету до повторного зараження коронавірусом вимагає адаптивних імунних відповідей у дихальних шляхах і легенях.
Вчені заявляють, що назальна вакцина – це хороший допоміжний засіб, завдяки якому можна справедливо розподілити вакцини по всьому світу.
Вчені також повідомили, що кожен з компонентів препарату не змінює своєї стабільності більш ніж 11 місяців, тому вакцину можна зберігати і транспортувати без умов дотримання умов заморозки.