У ПАР виявили новий і швидко мутуючий штам COVID

Новий штам коронавірусу, імовірно, має підвищену агресивність при одночасній більшій стійкості до вакцин.

У Південно-Африканській Республіці вірусологи виявили новий штам коронавірусу, який має підвищений ступінь мутації. Про це в понеділок, 30 серпня, повідомило видання Eyewitness (EWN).

Відзначається, що штам, який отримав назву C.1.2, ідентифікували фахівці південноафриканського Національного інституту інфекційних захворювань. Міністерство охорони здоров’я ПАР вже попередило Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) про новий варіант COVID-19.

На думку вчених, новий штам коронавірусу може бути підвищено агресивним з одночасною більшою стійкістю до вакцин. Уперше C.1.2 виявили в травні. Це мутація штаму C.1, який ідентифікували в ПАР в січні 2021 року. Видання відзначає, що група коронавірусу, відома як С.1, дає швидку мутацію з появою дедалі нових численних варіантів. Південноафриканські фахівці встановили, що всередині групи С.1 швидкість мутації є вдвічі більшою, ніж в інших.

Новітні дослідження показують, що штам С.1.2 вже проник у Демократичну Республіку Конго, Китай, Нову Зеландію, Велику Британію, Португалію, Швейцарію та на Маврикій.

До слова, ПАР займає в Африці першу позицію за кількістю інфікованих коронавірусом – 2 638 981, померли 78 377 осіб. В країні зроблено 11,9 млн щеплень від COVID-19. Повний курс вакцинації пройшли 5,6 млн осіб, або 9,6% населення ПАР.

Не пропустіть