У Китаї собаки зможуть отримати цифрові паспорти

Щоб загублених тварин було легше знайти.

Ви іноді боїтеся, що ваша улюблена собака заблукає і стане бездомною? Завдяки новому сервісу для власників собак в китайському місті Ханчжоу це більше не буде проблемою. У місті було запущено безкоштовне обслуговування з імплантації собачого чіпа, який дозволяє відшукати вихованця по відбитку носа.

Чіп — це свого роду електронний ідентифікатор для собаки, який пов’язує  тварину та її власника. Він дозволяє легко підтвердити особистість тварини.

Для ідентифікації вихованця потрібно завантажити спеціальний додаток, сфотографувати ніс пса і отримати його цифрове посвідчення. Після цього інформація про вихованця надійде в базу даних поліції, яка зможе ідентифікувати його, зустрівши на вулиці без господаря.

Ця послуга була запущена з кількох причин:

  • допомогти власникам домашніх тварин знайти загублених або вкрадених собак
  • уникнути суперечок про власність
  • скоротити кількість бездомних собак і вирішити проблему нападу бездомних собак на людей

Перед тим, як запустити безкоштовну послугу, Муніципальне бюро міського управління Ханчжоу провело опитування у місцевих жителів з тваринами. Громадськість високо оцінила цю послугу.

За словами чиновників, чіп, введений в підшкірну клітковину на спині собаки, не має побічних ефектів. Інформація про власника домашньої тварини, зокрема його ім’я та контактна інформація, може бути доступна тільки уповноваженому персоналу, тому її буде нелегко розкрити. Зауважується також, що чіп не буде стежити за місцерозташуванням власників тварин.

Джерело chinadaily
Не пропустіть