У Facebook почали боротися з групами правих екстремістів

Facebook обмежує поширення сторінок і груп, пов’язаних зі словом «boogaloo», інтернет-сленгом, який використовується в деяких крайньо правих екстремістських колах для позначення ідеї того, що в США насувається друга громадянська війна. Термін останнім часом перетворився на розрізнений антиурядовий рух з різними і часом суперечливими поглядами.

4 червня ФБР заарештувало в Неваді трьох людей за звинуваченнями в тероризмі і змові з метою підбурювання до насильства під час протестів проти дій поліції в Лас-Вегасі. Заарештовані ідентифікували себе з спільнотою Boogaloo.

Пізніше CNN повідомило, що по всій країні стає все більше самопроголошених прихильників Boogaloo. За інформацією даного ЗМІ, громадяни використовують протести, як привід для пропаганди антиурядових виступів із застосуванням вогнепальної зброї.

22 квітня проект Tech Transparency Project (TTP) опублікував звіт, згідно з яким в Facebook було виявлено 125 груп Boogaloo із загальною кількістю учасників 72 тис. При цьому більше 60% цих груп були створені протягом трьох місяців до публікації звіту.

«У кількох приватних групах Boogaloo в Facebook, до яких мав доступ TTP, учасники обговорювали тактику, стратегію, військову медицину і різні види зброї, в тому числі способи розробки вибухових речовин і переваги використання вогнеметів», — повідомляється в звіті.

Тому в Facebook вирішили вжити заходів. Платформа більше не буде рекомендувати користувачам такі сторінки і групи, їм штучно знизили рейтинг в результатах пошуку. Зміни набули чинності 2 червня.


Джерело TheVerge

Не пропустіть