У браузері Opera з’явився ШІ для створення зображень і покращене керування мультимедіа

Компанія Opera оголосила, що випускає другу версію браузера Opera One в бета-версії для розробників з новими елементами керування мультимедіа, розділеними вкладками та новими можливостями штучного інтелекту. Компанія представляє нові теми та елементи дизайну, щоб надати Opera One R2 свіжого вигляду.

Компанія традиційно розмістила елементи керування мультимедіа на бічній панелі. Але в новій версії елементи управління можуть знаходитися у власному плаваючому вікні, так само як і відеомодуль “картинка в картинці”. В Opera запевняють, що вони подбали про те, щоб плаваючі елементи управління, розмір яких можна змінювати, відповідали темі браузера, яку ви встановили. Залежно від розміру, мультимедійний плеєр матиме такі елементи керування, як відтворення/пауза, наступний, попередній, спливаючі вікна та регулювання гучності.

В Opera One R2 також з’явилися нові елементи керування вкладками з функцією маркування вікна з розділеними вкладками, щоб ви могли працювати з двома вебсторінками одночасно. Деякі новіші браузери, такі як Arc і SigmaOS, вже давно реалізували цю функцію у своїх продуктах.

В оновленій версії додано новий індикатор у вигляді підкреслення для виділення нещодавно закритої вкладки. Ці індикатори, які називаються слідами, будуть світлими або темними залежно від часу, що минув з моменту закриття вкладки. Вони з’являтимуться у користувачів, у яких відкрито більше ніж 30 вкладок.

Opera експериментує з такими функціями штучного інтелекту, як бічна панель з помічником “Арія”, літування на основі штучного інтелекту, а також дозволяє користувачам використовувати великі мовні моделі (LLM) локально.

Компанія розгорнула деякі функції з Aria, такі як генерація зображень і голосу, а також можливості розуміння зображень через свою експериментальну програму AI-функцій. Ці функції будуть реалізовані в Opera One R2.

У новій версії Opera з’явився контекстний режим сторінки, який дозволяє користувачам ставити Арії запитання про вебсторінку, зокрема, про пошук, переклад або стилізацію певного фрагмента інформації.

Opera планує випустити Opera One R2 для ширшого кола користувачів пізніше цього року.

Джерело TechCrunch

Не пропустіть