Це посилання ламає комп’ютери на Windows 10

Не переходьте по ньому.

В Мережі поширюється шкідливе посилання, яке ламає Windows 10. Її відкриття призводить до появи “синього екрану смерті”, який можна прибрати тільки відновленням або повним перевстановленням операційної системи.

Для того, щоб зламати ПК, досить лише перейти по звичайному посиланню, повідомило видання Tom’s Guide. За інформацією ресурсу, коли користувач переходить по «шкідливому» посиланню, браузер намагається відкрити не веб-сторінку, а якийсь файл всередині Windows. Потім комп’ютер намертво зависає, демонструючи «Синій екран».

Портал Bleeping Computer випробував посилання на декількох системах за допомогою браузера Google Chrome і виявив, що воно призводить до збою на комп’ютерах з Windows 10 версії 1709 і всіх попередніх.

Публікувати посилання ми не будемо. Скажемо тільки, що в ній є елемент globalroot\device. Якщо ви все ж знайдете повне посилання, рекомендуємо не переходити по ньому.

Експерти вважають, що вся справа в тому, що Windows 10 розглядає шлях до файлу як команду і чекає подальших вказівок. Якщо їх немає, система «падає». Зауважується, що посилання може ввести будь-який користувач, а не тільки той, у кого є адміністративні привілеї.

Компанія Microsoft вже знає про уразливість і працює над її усуненням.

Джерело tomsguide
Не пропустіть