Як і зазвичай, нові iPhone розділили людей на 2 табори (але точно нікого не залишили байдужими): хтось бачить прогрес на прогресі, а хтось знову переконується у тупотінні на місці та нав’язуванні незначних технологій за невиправдано високу ціну. Як би там не було, дванадцята серія новинок привнесла безліч нововведень, деякі з них дійсно інноваційні – ними не може похвалитися жоден інший виробник. Ця стаття якраз про такі технології і рішення.
Зйомка відео стандарту Dolby Vision – картинка як у професійних кінокамер
iPhone 12 стали першими у світі смартфонами, що підтримують зйомку стандарту Dolby Vision – навіть не всі кінокамери так можуть. Це передова специфікація, яка забезпечує відео точними градаціями відтінків, збалансованими і природними кольорами, підвищеною деталізацією і приголомшливою контрастністю. Як підкреслює Apple, раніше стандарт Dolby Vision могли дозволити собі лише великі кіностудії – його повсюдно застосовують під час постобробки відзнятих роликів.
Завдяки передовому процесору Apple A14 Bionic, нові гаджети застосовують Dolby Vision динамічно до кожного кадру прямо в процесі зйомки. Іншими словами: те, що роблять великі кіностудії на професійних комп’ютерах при постобробці, тепер доступно в кишеньковому гаджеті прямо під час запису. Єдине обмеження – при зйомці на iPhone 12 і 12 mini в 4К стандарт Dolby Vision використовується тільки при 30 кадрах на секунду. На Pro-моделях з таким самим процесором стандарт Dolby Vision доступний і в 4К при 60 кадрах на секунду – «нічого особистого, просто бізнес».
«Керамічне скло» – екран захищає спеціальне покриття з міцністю кераміки і прозорістю скла
Дисплей нових iPhone прикритий абсолютно новим матеріалом з маркетинговою назвою Ceramic Shield, розробленим у партнерстві з корпорацією Corning. Він створений на основі скла, в яке додані керамічні нанокристали. Така задумка здається простою, але тільки на словах – в реальності ці компоненти непрозорі. Щоб вони пропускали світло не гірше скла, інженерам довелося підібрати потрібний тип кристалів і ступінь їхньої кристалізації.
Керамічні нанокристали міцніші від багатьох металів. За заявами Apple, нове покриття в 4 рази стійкіше до пошкоджень при падіннях у порівнянні із захисним склом в iPhone попереднього покоління. А завдяки передовому іонному обміну Ceramic Shield ще й стійке до подряпин.
LiDAR – доповнена реальність і портретна зйомка тепер на новому рівні
iPhone 12 Pro і 12 Pro Max стали першими смартфонами, оснащеними повноцінним лидаром (раніше він з’явився в iPad Pro). Він в рази точніший і ефективніший від стандартних рішень – як звичайних камер, іменованих датчиками глибини, так і інфрачервоних далекомірів. LiDAR проектує на поверхню безліч невидимих інфрачервоних точок, складаючи тривимірну карту глибини навколишнього світу.
На ділі така технологія застосовується не тільки для доповненої реальності (яка, будемо чесні, не користується великою популярністю), але і допомагає краще відокремлювати контури від об’єктів при портретній зйомці – в тому числі і нічній. Саме завдяки їй нові Pro-моделі отримали портретний режим нічної зйомки.
Розумний режим 5G – висока швидкість задіюється тільки за необхідності, і це економить заряд батареї
Новинки не стали першими смартфонами, оснащеними 5G. Але, як це зазвичай буває, Apple грамотно підійшла до реалізації вже існуючої функції. iOS 14 підтримує режим Smart Data, що відслідковує потреби додатків і активує 5G тільки тоді, коли він дійсно потрібен. Це дозволяє істотно заощадити заряд акумулятора, адже 5G – головний ворог сучасності для батарей мобільних пристроїв.
Найширше покриття 5G – буде працювати в будь-якій точці світу
Ще один приклад грамотної реалізації 5G у нових iPhone – підтримка великого числа діапазонів, яким на даний момент не може похвалитися жоден інший смартфон у світі. На практиці це означає, що власник «яблукофона» зможе скористатися 5G у будь-якій країні зі стільниковим зв’язком п’ятого покоління. Володарям інших гаджетів так не пощастило.
Всі підтримувані діапазони 5G в iPhone 12:
- 5G NR: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n28, n38, n40, n41, n66, n71, n77, n78, n79)
- 5G NR mmWave: n260, n261
ProRAW – новий формат знімків, який зберігає результати обчислювальної фотографії
iPhone 12 Pro і Pro Max отримали можливість знімати у новому форматі ProRAW. На відміну від звичайного RAW, широко використовуваного фотографами і зберігає повністю всю інформацію знімка, у файли ProRAW вбудовуються дані ще й про функції обчислювальної фотографії на зразок HDR і Deep Fusion.
Інакше кажучи, ProRAW не тільки зберігає оригінальні дані з камери, але і інформацію з центрального процесора, що стосується знімка, графічного прискорювача, цифрового сигнального процесора і нейронного ядра. Все це дає змогу проводити редагування фотографій, не втрачаючи переваг технологій обчислювальної фотографії. ProRAW з’явиться не відразу (а з якимось із оновлень системи) і в майбутньому буде впроваджена в графічні редактори сторонніх розробників.
Безкомпромісний флагман в мініатюрному розмірі – iPhone 12 mini нічим не поступається старшій моделі
Apple – чи не єдина компанія, яка випускає справжнісінькі флагмани компактних розмірів. Новий iPhone 12 mini якраз серед таких, оскільки у нього ідентична з iPhone 12 (не Pro) начинка, але при цьому сам він істотно менший – маючи екран 5,4″ він навіть компактніший, ніж мініатюрний iPhone SE (2020), і різниця відчутна.
Можна сміливо припустити, що iPhone 12 mini завоює популярність не тільки через найнижчу вартістю серед нових моделей, але багато в чому завдяки малим габаритам. Іншим виробникам просто нічого протиставити такому малюкові – у Samsung був Galaxy S10e, але він не отримав продовження.