Вбудовування контенту з Інстаграму не звільняє від необхідності запитувати авторські права, заявили представники платформи. Згідно із заявою, користувачі все одно повинні звертатися за дозволом до автора знімка, навіть якщо вбудовують контент на сторонній сайт із зазначенням першоджерела.
«Хоча наші умови й дозволяють надавати субліцензію API, ми не даємо її для вбудовування. Політика платформи вимагає від третіх осіб запитувати необхідні права у правовласників. Це включає гарантію того, що у них є ліцензія на поширення контенту, якщо вона потрібна за законом», — стверджують в Instagram.
Заява з’явилася після судового розгляду між журналом Newsweek і фотографом Еліотом Макгакеном. Він заявив про порушення авторських прав. У відповідь юристи видання заявили, що можуть публікувати зображення, вставляючи їх з Інстаграму, так як на них поширюється субліцензія. Суддя заявила, що у неї немає достатніх свідчень для вирішення, чи дозволяють правила Instagram публікацію вбудованого контенту без ліцензії. Вона відмовилася відхилити позов Макгакена на попередній стадії процесу.
Інший суддя раніше визначив, що Instagram може субліцензувати фотографії на сайти, на яких розміщені його повідомлення. Судовий позов стосувався видання Mashable.
На сторінці авторських прав зазначається, що творець контенту може як дозволити, так і заборонити іншим людям використовувати його контент без дозволу. Про вбудовування постів нічого не сказано. Сам Instagram забороняє використовувати контент таким чином.