Супутники Starlink можуть погіршити астрономічні спостереження

Цим стурбовані британські астрофізики. Проте компанія Маска начебто все передбачила

Британські астрофізики стурбовані майбутнім запуском сузір’я супутників Starlink — системи з 12 тисячі апаратів, завдяки яким компанія SpaceX планує забезпечити глобальний інтернет. Про це повідомляє BBC.

SpaceX почне відправляти на орбіту партії з 60 супутників кожні кілька тижнів. Це означає, що до кінця наступного року буде запущено близько 1500 супутників, а до середини 2020-х років флот може становити 12 000 одиниць.

Перша партія супутників (120 штук) була запущена в космос у травні 2019 року. Вони піднялися на орбіту нижче 500 кілометрів. Вчені тоді ж опублікували перші фото пристроїв, на яких ті виглядали наче яскраві спалахи лампочок.

«Ці супутники розміром зі стіл, але їх панелі відображають дуже багато сонячного світла, тому ми можемо бачити їх на зображеннях з телескопів. Ці супутники також є великими джерелами радіохвиль. Це означає, що вони можуть створювати перешкоди сигналам, які використовують астрономи. Так що це вплине і на радіоастрономію», — сказала Дхара Патель, астроном Королівської обсерваторії Грінвіч.

Її позицію підтримує ще один вчений астрофізик з Імперського коледжу Лондона Дейв Клементс. На його думку, супутники можуть викликати проблеми для телескопів, які призначені для масштабних зйомок неба, таких як майбутній Великий синоптичний оглядовий телескоп (LSST) в Чилі.

Компанія SpaceX вже почала співпрацю з астрономами, щоб звести до мінімуму вплив супутників Starlink. Вони тестують спеціальне покриття, яке розроблено, щоб зробити космічний корабель менш яскравим.

Джерело BBC

Не пропустіть