Створено найменший у світі МРТ-сканер

Розробники компанії Huami, яка відома за смарт-годинниками Amazfit, провела прес-конференцію Future of Tech, на якій анонсувала нову однокристальну систему для носимих пристроїв, операційну систему та інші розробки.

Зокрема, компанія вирішила розширити сферу своєї діяльності, анонсувавши перший в світі портативний магнітно-резонансний томограф. Зазвичай МРТ-сканер є великим діагностичним апаратом, який займає цілу кімнату, при цьому його не можна переміщувати.

Huami заявляє, що це скоро зміниться, оскільки МРТ-сканер її розробки буде досить компактним і портативним. За заявою виробника, сканер має висоту 1,5 метра, займає площу менше 2 м2 і важить менше 800 кг. Як зазначає джерело, звичайні лікарняні МРТ-сканери важать близько 6,8 тонни, а більш важкі моделі – до 37 тонн. Вони займають до 35 м2 і мають висоту 2,5 метра.

Huami заявляє, що його МРТ-сканеру не потрібно спеціально екрановане приміщення, що знижує вартість установки. При цьому МРТ-сканер Huami має середнє енергоспоживання 1 кВт•год в порівнянні з існуючими сканерами, що споживають від 50 до 120 кВт•год. Новий МРТ-сканер також може похвалитися високою якістю зображення.

Очікується, що він буде значно дешевшим, ніж існуючі на ринку моделі.

Не пропустіть