Стартап Zoox презентував автономне роботаксі

Угода з купівлі стартапу Zoox на суму в один мільярд доларів завершилася в червні 2020 року. Молода компанія за короткий час змогла створити необхідний для Amazon пристрій з повністю автономною функцією транспортування пасажирів. Невеликі габаритні розміри роботаксі дозволять комфортно експлуатувати машину в умовах щільного міського трафіку. Довжина автомобіля складає 3,63 метра, а висота 1,94 метра. Для підвищення зручності посадки пасажирів, двері в таксі майбутнього, зроблені розсувними, а комфорт поїздки забезпечить люк в стелі.

Кожен з чотирьох пасажирів буде забезпечений індивідуальним ременем безпеки, подушками безпеки, а також бездротовою зарядкою для смартфона. Розміщуються пасажири роботаксі на двомісних диванах – лицем до лиця. Сидіння орієнтовані перпендикулярно осі автомобіля. У кожного пасажира буде власний пульт управління маршрутом таксі та регулюванням музичного центру авто.

У рух роботаксі наводиться двома електродвигунами розташованими на осях авто. Головною особливістю автомобіля, створеного в Zoox є його повністю симетрична конструкція та кінематична схема – автомобіль здатен рухатися в будь-якому напрямку, у нього просто немає передньої й задньої частини. Така характеристика робить авто просто унікальним для вулиць мегаполісів, переповнених автомобілями.

Максимально можлива швидкість роботаксі Zoox складає значні 120 км/год, а чотири автономно керовані колеса дозволяють здійснювати «маневр краб» – пересуватися по діагоналі. Радіус розвороту, якщо він може знадобитися симетричного авто, складе всього 8,6 метра.

Акумуляторні блоки розміщені також симетрично, під сидіннями пасажирів. Загальна місткість акумуляторів складе 133 кВт на годину, а підзарядка здійснюється безконтактним способом. Розробники заявили про 16 годин роботи автомобіля на одному заряді акумулятора.

Навігаційна система автомобіля Zoox використовує датчики LIDAR, радари та відеокамери і відстежує дорогу в радіусі до 150 метрів. Система управління працює на спеціальному фірмовому програмному забезпеченні від Zoox. Перші таксі Amazon-Zoox вже можна побачити на тестових випробуваннях в Лас-Вегасі та Сан-Франциско.

Джерело bloomberg.com
Не пропустіть