З появою шостого покоління мобільного зв’язку – 6G – почнеться ера терабітної економіки, прогнозує дослідницька агенція Counterpoint Research.
Ключовою відмінністю зв’язку 6G стане перехід від гігагерцового до терагерцового діапазону. Діапазоном відрізняються і попередні покоління мобільного зв’язку. Так, з приходом 5G був здійснений перехід від мегагерц до гігагерц.
Діапазон спектру зв’язку шостого покоління становитиме від 300 гігагерц до 3 терагерц. Він забезпечить терабітну пропускну здатність, що обчислюються мікросекундами затримки і надшвидкісними можливостями передачі інформації.
Агентство Counterpoint Research прогнозує, що з настанням ери 6G з’являться нові способи взаємодії між людьми. Зокрема, взаємодія стане можливою за допомогою тривимірних голограм. Однак ці методи зв’язку вимагають граничної пропускної здатності каналу.
Очікується, що в еру зв’язку шостого покоління з’являться цифрові двійники, які будуть взаємодіяти з фізичним світом за допомогою доповненої реальності і штучного інтелекту.
Встановлення зв’язку 6G потребуватиме розгортання складної інфраструктури. Для працюючих в терагерцевому діапазоні пристроїв необхідні канали прямої видимості і більш висока енергоефективність. За оцінкою Counterpoint Research, лідерами ринку зв’язку залишаться Ericsson, Samsung, Nokia, Huawei, ZTE, InterDigital і інші компанії. Виробництвом устаткування займуться Samsung, Qualcomm, LG і Apple.
За оцінкою фахівців, початок випробувань зв’язку шостого покоління відбудеться в 2028 році.