Стали відомі характеристики Linux-смартфона Librem 5

Творці унікального смартфона розповіли про характеристики пристрою та його особливості

Співробітники компанії Purism вчора, 29 липня, офіційно анонсували остаточні характеристики свого унікального Linux-смартфона. Головна особливість гаджета, природно, полягає в його можливості забезпечити користувача максимальним рівнем конфіденційності та безпеки даних. За основу програмного забезпечення новинки взята платформа PureOS, яка використовує базу Debian і спеціально адаптовану для мобільних пристроїв оболонку GNOME Shell. Більш того, спеціальні апаратні елементи Librem 5 дозволяють вам повністю відключати камери смартфона, мікрофон, модем, модуль Wi-Fi тощо.

Головним недоліком нового смартфона є його дисплей – якщо з діагоналлю 5,7 дюйма ще можна змиритися, то здатність 1440 × 720 точок викликає лише подив. Для сучасного і настільки просунутого пристрою 2019 року цього відверто замало: від таких дисплеїв навіть китайські маловідомі компанії відмовляються.

Гаджет працюватиме на процесор i.MX8M, який функціонує на чотирьох обчислювальних ядрах Cortex-A53 з тактовою частотою аж до 1,5 ГГц. За графіку відповідає графічний прискорювач Vivante з підтримкою OpenGL / ES 3.1, OpenCL 1.2 і Vulkan. Оперативної пам’яті у новинки всього 3 ГБ, а вбудована пам’ять представлена ​​накопичувачем на 32 ГБ. Є можливість встановити карту пам’яті формату microSD, якщо вам цього простору буде мало.

Виробник не називає точної дати релізу свого унікального смартфона. Ймовірно, це станеться вже в третьому кварталі цього року, але реліз все ще можуть перенести, адже повноцінний прототип так ніхто і не продемонстрував. Проте, вартість Librem 5 вже відома – 649 доларів.

Характеристики Librem 5:

дисплей: 5,7 дюйма, IPS, 1440 × 720 точок;

процесор: i.MX8M, 4 ядра, 1,5 ГГц;

ОЗУ: 3 ГБ;

вбудована пам’ять: 32 ГБ, підтримка карт пам’яті;

бездротовий зв’язок: 802.11abgn 2,4 ГГц / 5 ГГц, Bluetooth 4;

фронтальна камера: 8 Мп;

основна камера: 13 Мп;

порт: USB Type-C;

акумулятор: 3500 мА/год.


Не пропустіть