Стало відомо, на скільки дешевшим був перший iPhone від iPhone 13

Від дня виходу першого iPhone в США в 2007 році до сьогодні вартість смартфонів Apple збільшилася аж на 81%. Це означає, що зараз потенційні покупці платять за iPhone 13 в середньому на 437 доларів більше, ніж платили користувачі за iPhone першого покоління в 2007 році.

Однак це – без урахування інфляції. А якщо з нею, то картина сильно змінюється, і Apple вже не виглядає компанією, що наживається на користувачах: з урахуванням інфляції за ці 14 років iPhone подорожчали лише на 26%. Тому, знову ж таки, з урахуванням інфляції, вартість нинішніх iPhone вища лише на 154 долари, якщо порівнювати вартість iPhone 13 з ціною iPhone першого покоління.

Якщо розглядати статистику в розрізі країн і з урахуванням інфляції, то виходить дуже цікава картина. Так, наприклад, в Ірландії покупка iPhone 13 зараз обходиться на 32% дешевше, ніж оригінального iPhone в 2007 році. У США iPhone 13 на 12% дорожчий, ніж перший iPhone в рік свого дебюту. Ну а лідером зростання ціни є ОАЕ – в цій країні iPhone за 14 років подорожчав на 110%.

Джерело self
Не пропустіть