Одними з перших людей, які згодом склали корінне населення Америки, стали мешканці нинішнього Китаю. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Cell Reports.
Ці групи людей, як вважають дослідники, також мігрували в Японію. Це доводить схожість предметів кам’яного віку, знайдених в Японії, Китаї та Америці. Для цього вчені дослідили ДНК з мітохондрій, електростанцій клітин, у яких є гени, передані від батьків.
Зокрема, вчені проаналізували 100 тисяч сучасних і 15 тис. древніх зразків ДНК з усієї Євразії. Вони виявили, що лише в одної з 200 людей у всьому світі є лінія ДНК з назвою D4h. Одна гілка D4h3a є в корінних американців, а D4h3b, — в Китаї і Таїланді. Це свідчить, що було 2 події міграції – між 19, 5 та 26 тисяч років тому і між 19 та 11,5 тисяч років тому.
Перша сталася під час останнього льодовикового максимуму, коли товщина криги була найбільшою. Тоді, мабуть, у Китаї було надто холодно, що і послужило причиною міграції.
Друга хвиля міграції сталася під час танення крижаних щитів. Через це збільшилось населення, що спровокувало міграцію. Саме тоді частина людей вийшли з Китаю в Японію, де доклались до генофонду японців, особливо айнів.