SpaceX запустила космічний корабель, який зіштовхнеться з астероїдом

Компанія SpaceX успішно запустила ракету з космічним кораблем, який має зіткнутися з астероїдом. За допомогою цього експерименту НАСА збирається випробувати нову систему захисту Землі від астероїдів і дізнатися, як подібне зіткнення змінить траєкторію руху небесного тіла.

З 2017 року Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору проводить дослідження на тему того, чи може зіткнення супутника з астероїдом змінити курс останнього. Компанія SpaceX, яка займалася підготовкою експерименту з 2019 року, вела трансляцію запуску в YouTube.

Метою було обрано астероїд із двома тілами під назвою Didymos (грецьке слово, що означає «близнюк»). Didymos B має розмір 160 м і обертається навколо більшого Didymos A, розмір якого становить 780 м. Подвійний астероїд благополучно пройшов би Землю в 2022 році і знову в 2024 році, загрози нашій планеті немає.

Корабель DART запустили в космос на ракеті SpaceX Falcon 9. У компанії заявили, що перший щабель ракети буде використаний вже втретє. Її повернули на плавучу платформу в Тихому океані. Космічний корабель DART важить 610 кг, він летітиме до астероїдів близько 10 місяців. Швидкість на момент зіткнення становитиме близько 24 140 км/год.

Вартість місії складає близько 330 млн. доларів, з них 69 млн. доларів отримає SpaceX.


Джерело Spacex

Не пропустіть