Декілька днів тому, 3 січня, у рамках місії Transporter-6 компанії SpaceX, провелось виведення не лише PolyITAN-HP-3 (українського наносупутника), але і спутника сузір’я EOSDA, що розробляється компанією EOS Data Analytics. Це українська компанія, яка має центри розробки у Києві, Дніпрі та Запоріжжі, а головний офіс компанії розташований в США. Крім цього, більша частина компонентів у супутнику мають українське походження.
Для оснащення супутника EOS SAT-1 були використані дві високоточні камери DragonEye, що розробляються українсько-південноафриканською компанією Dragonfly Aerospace. Двигун для нього був створений компанією Space Electric Thruster Systems, а за елементи корпусу та деяких інших деталей відповідала Flight Control Propulsion. Супутник буде використовуватися для збору даних про аграрний сектор, які згодом будуть оброблятись та слугувати основою для аналітичних висновків.
Після виведення у космічний простір супутнику вже вдалось передати телеметричні дані та інформацію про стан системи, що свідчить про те, що супутник почав працювати на орбіті. Очікується, що у EOS SAT складатиметься з семи оптичних супутників невеликого розміру. EOS Data Analytics збиратиме фото із супутників, оброблятиме їх із використанням штучного інтелекту, а згодом буде надавати клієнтам аналітичну інформацію про аграрний сектор. Запуск наступних супутників планується вже у 2023-2024 роках.