Смартфони – переносниками коронавірусу: як правильно дезінфікувати

Для профілактики коронавірусу важливо завжди тримати руки в чистоті і не торкатися ними свого обличчя, особливо в місцях великого скупчення людей. Однак як бути зі смартфонами? Адже прикладаючи гаджет до вуха, ми теж піддаємо себе небезпеці. Виключити ризик зараження від свого ж мобільника допоможе тільки ретельна дезінфекція, але робити її потрібно з розумом, пише TheVerge.

Перш за все варто відзначити, що смартфон, як і будь-яка металева, скляна або пластикова поверхня дійсно може бути переносником коронавірусу. Якщо вірити звіту Journal of Hospital Infection, то ризик заразитися від контакту з предметами зберігається до 9 днів. Дезінфікувати звичайні поверхні можна за допомогою розчину етилового спирту (62-71%), перекису водню (0,5%) або гіпохлориту натрію (0,1%). Однак зі смартфонами такий трюк не пройде.

Спирт і вже тим більше перекис водню можуть серйозно пошкодити олеофобному покриттю дисплея, яке захищає від жирних слідів, відбитків пальців і різних розводів. Замінити настільки небезпечні хімічні речовини можна на злегка мильну воду, нанесену на безворсову тканину. Саме так очищати смартфон радять Google і Apple, проте цей спосіб не дає повної гарантії знищення вірусів.

Трохи більш жорсткий метод пропонує мікробіолог Чарльз Герба в журналі Health. Він рекомендує протирати пристрої серветкою, змоченою розчином спирту і води в співвідношенні 40% на 60%.

Є і куди більш надійний і безпечний спосіб. Він полягає у використанні захисного скла або плівки, які можна наклеїти поверх дисплея вашого смартфона. Багато з них не мають олеофобного шару, а якщо він і є, то його руйнування з часом навряд чи стане великою втратою. Ви завжди зможете замінити скло без шкоди для екрану гаджета. Крім того, такий захист вбереже від подряпин і відколів при падінні.

Не пропустіть