Штучний інтелект накриває світовий ринок праці “як цунамі”, заявила у понеділок директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. За її словами, в найближчі два роки штучний інтелект вплине на 60% робочих місць у розвинених економіках і на 40% робочих місць у всьому світі.
Негайна підготовка необхідна
“У нас дуже мало часу, щоб підготувати до цього людей і бізнеси”, – сказала Георгієва на заході, організованому Швейцарським інститутом міжнародних досліджень, пов’язаним з Цюрихським університетом. Вона зазначила, що штучний інтелект може значно підвищити продуктивність, якщо його правильно використовувати, але також може призвести до зростання дезінформації та нерівності в суспільстві.
Сучасні виклики світової економіки
Георгієва підкреслила, що світова економіка останніми роками стала більш схильною до потрясінь, згадавши глобальну пандемію у 2020 році, а також війну в Україні. Хоча вона очікує нових потрясінь, особливо через кліматичну кризу, світова економіка залишається вражаюче стійкою.
“Ми не перебуваємо в глобальній рецесії”, – сказала Георгієва, відповідаючи на вигуки протестувальників, які закликали до дій у боротьбі зі зміною клімату та боргами країн, що розвиваються. “Минулого року були побоювання, що більшість економік зануряться в рецесію, але цього не сталося. Інфляція, яка сильно вдарила по нас, знижується майже всюди”.
Боротьба з інфляцією у Швейцарії
Голова Швейцарського національного банку Томас Джордан, який також виступав на заході, сказав, що боротьба з інфляцією у Швейцарії зараз значно просунулася. У квітні інфляція зросла до 1,4%, що стало 11-м місяцем поспіль, коли зростання цін залишалося в межах цільового діапазону ШНБ від 0 до 2%.
“Прогноз щодо інфляції значно покращився. Схоже, що в найближчі кілька років інфляція залишиться в тому ж діапазоні цінової стабільності”, – сказав Джордан. “Але залишається багато невизначеності”.