Згідно зі звітом, опублікованим Всесвітнім економічним форумом у Женеві, за наступні 5 років майже чверть усіх робочих місць зникнуть або зміняться. Виною всьому виступає ера штучного інтелекту та інших розробок, які впливають на економіку.
Дослідники стверджують, що штучний інтелект призведе до «значних порушень ринку праці». Проте аналітика великих даних, кібербезпека та технології управління стануть найбільшими рушійними силами зростання зайнятості.
Поява штучного інтелекту, який використовує машини для симуляції людських міркувань і розв’язання проблем, матиме дуже виражений вплив. Це витіснить та автоматизує багато ролей, які використовують для роботи спілкування, міркування та координацію.
Вчені опитали 800 компаній, і 75% з них заявили, що протягом наступних 5 років вони планують запровадити технології ШІ. Це призведе до ліквідації 26 млн місць на адміністративних та діловодних посадах. Під загрозою опиняться такі професії як бухгалтер, спеціаліст з введення даних, клерк, касир тощо.
Проте інші макроекономічні фактори, такі як дефіцит пропозиції, інфляція та уповільнення економічного росту, наразі є більшою загрозою для перспектив праці, ніж штучний інтелект.