В Великобританії створили базу даних, що ще з 2014 року допомагає поліції в пошуках злочинців. Раніше правоохоронні органи обшукували комп’ютери і інші пристрої вручну, та тепер підключать штучний інтелект.
Інвестиції, про які говорить міністерство, відповідальне за безпеку і порядок, підуть на проведення випробувань таких аспектів штучного інтелекту як аналіз голосу і оцінка віку по зображенню або відео, повідомляє Guardian.
Раніше міністр внутрішніх справ Саджид Джавід вже заявив, що з бюджету країни буде виділено £30 млн ($37 млн) на боротьбу з сексуальною експлуатацією дітей.
За даними Національного кримінального агентства Британії, в минулому році було зареєстровано 2,88 млн акаунтів на сайтах, присвячених сексуальному насильству над дітьми. Близько 5% з них належать британцям. Прем’єр-міністр Борис Джонсон зробив боротьбу зі злочинністю центральним пунктом своєї програми. Він має намір збільшити чисельність поліцейських, полегшити проведення обшуків, підвищити число обвинувальних вироків і термінів ув’язнення. Правоохоронним органам обіцяють більше ресурсів.
Опозиція називає такий підхід популістським. Застосування алгоритмів машинного навчання в якості інструменту аналітики сприймається суспільством неоднозначно. Урядовий Центр з етики даних та інновацій розробляє кодекс застосування цієї технології, а Королівський Об’єднаний інститут оборонних досліджень вважає, що алгоритми, які пройшли тренування на даних поліції, можуть відтворювати – а в деяких випадках і посилювати – існуючі упередження. В результаті деякі групи населення виявляться під зайвою пильною увагою.
До 2020 року, за даними Wired UK, більше половини підрозділів поліції Британії збираються інвестувати в ІІ і алгоритми, які допомагають розкривати злочини. Але поки недосконалість технології змушує їх застосовувати ІІ таємно. У травні проти поліції Британії був поданий перший позов про розпізнавання осіб.